ul. Szkolna 4,
32-043 Skała

+48 12 380 10 61
biuro@jurajskakraina.pl

Relacja – XIV Cecylianka w Racławicach 2018

.

relacja cecylianka2018

Tak jak górnicy mają św. Barbarę, a strażacy św. Floriana, tak muzycy szczególnym szacunkiem darzą św. Cecylię. Jej wspomnienie przypada na 22 listopada. Z tej okazji już czternasty raz, Stowarzyszenie Mazureczek zorganizowało przy współudziale Lokalnej Grupy Działania Jurajska Kraina „Cecyliankę”.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą w zabytkowym kościele pw. Narodzenia NMP w Racławicach w intencji zespołów działających w Parafii Racławice, której oprawę rokrocznie wykonuje Młodzieżowy Zespół „MAZURECZEK”. Zaprezentowano utwory m.in. "Zgromadzeni na modlitwie", "Jest w sercu moim", "Bóg kiedyś stał się jednym z nas", "Cały świat niech śpiewa tę pieśń", "Bądź zawsze wśród nas", "Ty tylko mnie poprowadź". Następnie muzycy wraz z rodzinami i zaproszeni goście wzięli udział w spotkaniu integracyjnym, które odbyło się w Wiejskim Domu Kultury w Racławicach.

Podczas spotkania, Mariusz Mazur – Przewodniczący Stowarzyszenia Mazureczek, a zarazem opiekun i dyrygent Młodzieżowego Zespołu Mazureczek i Jurajskiej Orkiestry Dętej z Racławic i Czubrowic przywitał wszystkich zgromadzonych oraz wręczył liczne podziękowania za bezinteresowną pomoc i wsparcie udzielone Stowarzyszeniu Mazureczek. Dzięki okazanej życzliwości i ofiarności możliwym stało się zaprezentowanie dorobku muzycznego i kulturalnego Młodzieżowego Zespołu MAZURECZEK oraz Jurajskiej Orkiestry Dętej z Racławic i Czubrowic podczas XIV Cecylianki. Dzieci i młodzież mogła przez kolejny rok pogłębiać wiedzę, rozwijać swoje zainteresowanie muzyką oraz aktywnie spędzać czas. Wychowankowie zespołu i orkiestry od Stowarzyszenia otrzymali upominki – słodycze, będące podziękowaniem za kolejny rok angażowania się w podtrzymanie zamiłowania do muzyki.

W ramach podziękowań, Jurajska Orkiestra Dęta z Racławic i Czubrowic pod batutą Mariusza Mazura dała koncert. Zagrano Marsz "Alamo", "The Young Amadeus", Marsz "Flashlight" - (Dixie Marsz), a na bis "Marsz "Ale fajnie".

Partnerami wydarzenia byli: Gmina Jerzmanowice-Przeginia, reprezentowana przez Tomasza Gwizdałę – Wójta Gminy oraz Lokalna Grupa Działania „Jurajska Kraina”, którą reprezentowała Izabela Jędrzejek – Członek Zarządu.

Fotorelacja z wydarzenia: