ul. Szkolna 4,
32-043 Skała

+48 12 380 10 61
biuro@jurajskakraina.pl

Relacja - Bieg Niepodległości 2017

.

relacja biegniepodleglosci201712 listopada 2017 roku Lokalna Grupa Działania "Jurajska Kraina" jako partner wydarzenia uczestniczyła w Biegu Niepodległości 2017 organizowanym przez dwie gminy członkowskie Iwanowice i Słomniki. Całe przedsięwzięcie odbyło się na terenie kompleksu leśnego Goszcza-Polanowice (dojazd od strony miejscowości Zalesie). Celem wydarzenia była popularyzacja biegania jako formy rekreacji fizycznej, propagowanie zdrowego trybu życia oraz aktywności fizycznej, integracja środowiska biegowego, promocja leśnych terenów Gminy Iwanowice oraz Gminy Słomniki oraz uczczenie Święta Niepodległości. 

Zarówno jesienna aura jak i sami uczestnicy dopisali. Bieg odbył się na dwóch dystansach - czterech kilometrów (marszobieg rodzinny) i dziesięciu kilometrów (bieg główny). Obie trasy poprowadzone zostały leśnymi ścieżkami przez malowniczy kompleks Goszcza-Polanowice. Warto nadmienić, że lokalizacja nie była przypadkowa. Jest to teren chętnie wykorzystywany do aktywnego wypoczynku przez mieszkańców pobliskich miejscowości, ale też często odwiedzają go turyści z pobliskiej aglomeracji krakowskiej. Na terenie kompleksu utworzony został przez LGD "Jurajska Kraina" Nordic Walking Park Słomniki w ramach projektu współpracy.

Łącznie w biegu wystartowało przeszło 200 uczestników. Każdy mógł spróbować swoich sił. W biegu wzięli udział zarówno zawodowi biegacze jak i amatorzy. Nad sprawnym przebiegiem biegu czuwała profesjonalna firma mierząca czas - ProTimer, na stronie której uczestnicy mogą sprawdzić swoje wyniki. Każdy uczestnik, który przekroczył linię mety otrzymał pamiątkowy medal oraz pakiet biegacza. Dla najlepszych w poszczególnych kategoriach organizatorzy dodatkowo przewidzieli nagrody w postaci karnetów na basen i wiele innych. Przed startem, dla wszystkich uczestników, animator przeprowadził rozgrzewkę, fragment której prezentuje poniższy filmik.

Przez cały czas trwania wydarzenia, Lokalna Grupa Działania "Jurajska Kraina" miała swoje stoisko, promując obszar działania, a pracownicy Biura udzielali zainteresowanym doradztwa z zakresu możliwości pozyskiwania środków z funduszy europejskich w ramach PROW 2014-2020. Cieszymy się, że możemy wspierać wydarzenia, które są zbieżne z naszymi celami. Tego typu przedsięwzięcia są dla Nas inspiracją i możliwością wypracowania najlepszych rozwiązań aktywizujących lokalną społeczność.

Fotogaleria z wydarzenia 


Organizatorzy: Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach, Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Słomnikach

Współorganizator: Towarzystwo Kulturalno-Sportowe

Partnerzy wydarzenia: Intersnack Poland, Lokalna Grupa Działania "Jurajska Kraina", Gmina Iwanowice, Gmina Słomniki