ul. Szkolna 4,
32-043 Skała

+48 12 380 10 61
biuro@jurajskakraina.pl

Relacja – Rajd Nordic Walking w ramach Święta Szlaku Orlich Gniazd – JUROMANIA

.

relacja juromania

W minioną sobotę (22 września 2018 roku) miało miejsce wydarzenie organizowane w ramach Święta Szlaku Orlich Gniazd – JUROMANIA. W wielu miejscach na terenie Województwa Małopolskiego i Śląskiego, wzdłuż szlaku odbywały się całodniowe eventy mające na celu zwrócenie uwagi na Szlak Orlich Gniazd ze wszystkimi jego walorami: kulturowymi, przyrodniczymi i historycznymi.

Lokalna Grupa Działania „Jurajska Kraina” na realizację zadania otrzymała dofinansowanie z budżetu Województwa Małopolskiego w otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w obszarze turystyki w 2018 roku pn. "Małopolska Gościnna - III Edycja" – zadanie pod nazwą "Pieskowa Skała - Perła Szlaku".

W ramach przedsięwzięcia, w porozumieniu z Zamkiem Pieskowa Skała – filia Zamku Królewskiego na Wawelu przygotowano szereg atrakcji dla uczestników. Jedną z nich był Rajd Nordic Walking z Jurajską Krainą.

Rajd został poprowadzony przez Stację Zdrowie – oficjalnego partnera Polskiej Federacji Nordic Walking (PFNW) i jedynego reprezentanta Światowej Federacji Nordic Walking (INWA). Trasa wiodła przez malownicze tereny wokół Zamku po trasach Nordic Walking Park Sułoszowa. Mimo załamania pogody, jakie miało miejsce w noc poprzedzającą święto, kilkoro uczestników nie zrezygnowało, a w nagrodę przywitało ich słońce i wyśmienite warunki do pieszych wędrówek. Uczestnicy mogli liczyć przed wyjściem na szlak na profesjonalną rozgrzewkę przeprowadzoną przez Instruktorów Stacji Zdrowie, a i na trasie nie zabrakło elementów edukacyjnych i rozrywkowych. Na zakończenie czekał na wszystkich ciepły posiłek oraz losowanie nagród.

Fotorelacja z wydarzenia: