ul. Szkolna 4,
32-043 Skała

+48 12 380 10 61
biuro@jurajskakraina.pl

Relacja - Noc w Muzeum 2018

.

relacja nocwmuzeum2018Najpiękniejsze arie i pieśni, komnaty zamkowe nocą oraz pokazy tańców dawnych na dziedzińcu zewnętrznym czekały na uczestników tegorocznej Nocy w Muzeum na Zamku w Pieskowej Skale, która odbyła się w piątek 20 lipca 2018 roku.

Licznie przybyłych gości przywitali organizatorzy Ewa Mikołajska – Kierownik Zamku w Pieskowe oraz Piotr Foszcz – Dyrektor Biura LGD Jurajska Kraina. Organizatorzy nie przypadkowo wybierają termin lipcowy – a nie majowy, jak większość muzeów – przekonani, że spotkanie z historią i sztuką na pieskoskalskim zamku będzie miało posmak wakacyjnej przygody. Otwarcie nocą zamkowych i muzealnych bram dla okolicznych mieszkańców oraz turystów daje niepowtarzalną możliwość doświadczyć atmosfery miejsca, poznawać jego historię i cieszyć się wakacjami. Przedsięwzięcie wpisuje się w działania prowadzone w ramach realizacji LSR promujące unikatowy wizerunek Jurajskiej Krainy.

Tegoroczne wydarzenie rozpoczęło się o godz. 20:00 koncertem „Najpiękniejsze arie i pieśni” w wykonaniu Matylda Sielska – Mezzosopran, Stanisław Zyskowski – Tenor, Adam Radnicki – Bas-baryton, Karolina Krupa – fortepian. Następnie otwarto komnaty zamkowe, które z przewodnikami mogli zwiedzać wszyscy biorący udział w wydarzeniu. Aby umilić czas oczekującym w kolejce do zwiedzania, podopieczni Szkoły Tańca Jane Austen przygotowali pokazy tańców danych.

Na miejscu nie zabrakło również stoiska informacyjnego LGD Jurajska Kraina z licznymi gadżetami oraz materiałami promocyjnymi i informującymi o możliwości pozyskania środków zewnętrznych.

Fotogaleria z wydarzenia