ul. Szkolna 4,
32-043 Skała

+48 12 380 10 61
biuro@jurajskakraina.pl

Relacja - IV Jarmark Skalski

.

W niedzielę 1 czerwca 2014 r. odbył się „IV Jarmark Skalski z Pstrągiem Ojcowskim” organizowany przez Lokalną Grupę Działania „Jurajska Kraina” w ramach tegorocznych obchodów „Dni Skały”. Koła Gospodyń Wiejskich z Przybysławic, Barbarki, Maszyc, Smardzowic, Szczodrkowic, Cianowic oraz Skały przygotowały atrakcyjne stoiska, na których prezentowane były przysmaki kulinarne, cieszące się jak co roku dużym powodzeniem.

Nowością tegorocznego Jarmarku było stoisko, na którym można było skosztować potraw z pstrąga ojcowskiego. Miało to związek z udziałem Jurajskiej Krainy w III Targach Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych „Regionalia”, które odbyły się w Warszawie na początku kwietnia. LGD na swoim stoisku zaprezentowała Pstrąga Ojcowskiego jako lokalny produkt Jurajskiej Krainy. Spotkało się to z ogromnym zainteresowaniem uczestników targów, którzy uhonorowali Pstrąga Ojcowskiego wyróżnieniem w kategorii Skarby Natury. LGD Jurajska Kraina postanowiła przybliżyć ten produkt wszystkim mieszkańcom naszej gminy i dlatego zaprosiła do udziału w Jarmarku Skalskim Panią Magdalenę Węgiel, która z sukcesem przywróciła hodowlę tej smacznej ryby w Ojcowie.

Każdy uczestnik Jarmarku mógł spróbować znakomitej sałatki z pstrąga z dodatkiem oliwek, suszonych pomidorów i pachnącej cebulki, zupy-kremu, wędzonego pstrąga oraz smacznej pasty rybnej do chleba. Na Jarmarku nie mogło także zabraknąć punktu informacyjnego naszego Stowarzyszenia, który w związku z obchodzonym 1 czerwca Dniem Dziecka był pełen gadżetów dla najmłodszych oraz słodkich niespodzianek. Pracownicy Biura LGD w składzie: Dorota Buczek, Ewelina Wilk i Piotr Foszcz udzielali informacji o działalności Jurajskiej Krainy, rozdawali mapy, foldery, widokówki, opaski odblaskowe oraz słodkie jurajskie krówki. Jurajska Kraina dziękuje wszystkim uczestnikom Jarmarku za zaangażowanie w przygotowanie i przebieg imprezy.